?

Log in

Trip to New Zealand. Auckland

Після чотирьох днів прекрасних і насичених екскурсій ми нарешті вирушили у останню точку нашої подорожі: найбільше місто Нової Зеландії Окленд.

Ми знову поселилися у будинку місцевих жителів, і це виявився найкращий будинок з усіх, які я коли-небудь бачила. Він розташований в районі Мюррейс Бей (між собою ми називали його Беверлі-Хіллз), неподалік від океану.Read more...Collapse )

Останній день нашого відпочинку на озері Таупо ми присвятили поїздці в регіон Вайкато, де знаходяться всесвітньо відомі печери світлячків Вайтомо, печери Арануї і Будинок ківі. Можливо, ви думаєте, що це мають бути найцікавіші за всю нашу поїздку екскурсії, але я вас одразу розчарую: цей пост присвячений розвінчанню міфів про те, що обов'язково варто подивитися в Новій Зеландії.
Не знаю як ви, а я дуже багато чула і читала про печери світлячків і пташок ківі. Зі статей в інеті і постів і тревел-блогах у мене склалося враження, що це саме те, що must see everyone. Ми замовили екскурсію в інтернеті і на наступний день вирушили в дорогу.
Виявилося, що всі квитки на вхід до печер були розкуплені заздалегідь. В касах їх ніхто не продавав. Пощастило, що ми зробили замовлення в інтернеті.
Історія карстових печер Нової Зеландії (всього їх коло 300) дуже давня. Формування Вайтомо (з мови маорі "вода, що тече крізь провалля") почалося 30 млн років назад.Read more...Collapse )

Trip to New Zealand. Waiotapu and Wairakei


Нова Зеландія сповнена різноманітними природними цікавинками. Їх так багато, що при виборі екскурсій розбігаються очі. Найвідоміший туристичний центр Північного острова - місто Роторуа та його околиці, які знаходиться в зоні геотермальної активності. В один з днів відпочинку на озері Таупо ми заїхали туди подивитися на парки гейзерів. Всього в світі їх існує лише п'ять: в Ісландії, Чілі, США, Новій Зеландії і на Камчатці.
Священні води Вай-О-Тапу, як їх називають маорі, сформувалися тисячу років назад в результаті активності супервулкану Таупо. До приходу сюди європейців, територія належала племені нгаті ваоа. Вони і дали гарячій місцевості назву, що перекладається з мови маорі як "Заборонена вода".
Сьогодні на цій території діє більше ста туристичних комплексів з грязелікарнями, гарячими джерелами і гейзерами.
І тут можна побачити як дихає сама Земля.Read more...Collapse )

Trip to New Zealand. Agrodome Rotorua

Одна з найпопулярніших розваг для туристів у Новій Зеландії - екскурсії на овечі ферми, яких в країні неймовірна кількість. Для мешканців великих міст і особливо дітей помацати живу овечку або подивитися як її стрижуть - ще ті веселощі. Радіють з цього і фермери, які давно навчилися таким чином підробляти. Найкмітливіші показують не тільки овечок, а і коників, лам, домашню птицю, виноградники, влаштовують дегустації. Але однією з найкращих в країні ферм вважається Agrodome Rotorua - величезна ферма, де показують справжнє овече шоу!
Відвідати це місце було моєю мрією, бо я дуже люблю свійських тваринок і особливо овечок. Тому в один з днів зупинки у Таупо ми вирушили в містечко з невимовною назвою Ngongotaha.Read more...Collapse )

Trip to New Zealand. Timber Trail

Мабуть, ви в курсі, що Нова Зеландія - справжній рай для велотуризму. Але насправді оцінити масштаби державного сприяння цій сфері можна тільки побувавши тут. Мало того, що абсолютно неймовірної краси веломаршрути прокладені у всіх туристичних місцях типу Мілфорд Саунда або Маунт Кук, так уряд ще й виділяє космічні гроші на прокладення різноманітних екстремальних маршрутів в горах і тропічних лісах.
У нас було багато можливостей покататися на велосипеді, проте не так багато часу. Зрештою один день ми повністю присвятили трасі під назвою Timber Trail, яка пролягає через Pureora Forest Park - один з найгарніших тропічних лісів світу.
Read more...Collapse )

Trip to New Zealand. Hobbiton


Нашу чотириденну зупинку в Таупо ми використали для поїздок у всі найвідоміші туристичні місця Нової Зеландії. Перший день ми присвятили Хоббітону.Read more...Collapse )

Trip to New Zealand. Taupo


"У предковічні часи через зсуви земної кори утворилося посередині острова, серед нагромаджень лави, величезне провалля, двадцять п'ять миль завдовжки та двадцять завширшки. Вода, линучи з навколишніх гір, згодом виповнила велетенську западину. Вона обернулась на озеро, але озеро-безодню, бо досі жодний лот не спромігся виміряти його глибину.

Таке воно, це дивне озеро Таупо, що лежить на висоті тисяча двісті п'ятдесят футів над рівнем моря, оточене кільцем гір у чотириста туазів заввишки. На заході - величезні шпилясті скелі, на півночі - кілька далеких, вкритих гайками вершин; на сході - широкий піщаний берег, перетятий дорогою, де між кущами пемзові камені блищать, як коштовна оздоба; на півдні, за смугою лісу, - високі конуси вулканів, що велично облямовують цей безмежний водний простір, де інколи лютують бурі, варті океанських циклонів. У цій місцевості все навколо безперестанку кипить і клекоче, немов велетенський казан, почеплений над підземним вогнем. Земля здригається від його полум'яного дотику, назовні просочується гаряча пара. Земна кора розколюється, наче скорина перепеченого пирога, утворюючи глибокі тріщини, і все плато, безперечно, завалилося б у розжарене горно, якби за дванадцять миль відтіля ув'язнена пара не знайшла б собі виходу крізь жерла Тонгаріро.
Read more...Collapse )

Наступною довгоочікуваною точкою нашої подорожі мало стати місто Таупо, де ми запланували чотириденну зупинку. Прямуючи туди з Веллінгтона ми заїхали в одне з найнеймовірніших місць Новій Зеландії - національний парк Тонгаріро, на території якого знаходяться діючі вулкани.Read more...Collapse )

Trip to New Zealand. Wellington. Part 2


Після неймовірного музею Те Папа, про який я вже розповіла у попередньому пості, ми відправилися знайомитися зі столицею Нової Зеландії у ботанічний сад, але трохи заблукали, і забрели у студмістечко, а потім у квартал з архітектурою як у Сан-Франциско.Read more...Collapse )

Trip to New Zealand. Wellington. Part 1

Столиця Нової Зеландії Веллінгтон абсолютно на неї не схожа. Так, тут живе і працює трохи більше людей, ніж в інших містах, знаходяться музеї, університети і театри, адміністративні будівлі і бізнес-центри, але все одно вона мало нагадує мегаполіс.
Read more...Collapse )